Nové smlouvy o penzijním připojištění se státním příspěvkem již není v současné době možné uzavírat. Pokud máte zájem o spoření na penzi, které vám zajistí finanční rezervu na stáří, vyzkoušejte doplňkové penzijní spoření.

Dostáváte od státu maximum?

Plaťte si na své penzijní připojištění měsíčně 1 000 Kč a více. Získáte nejvyšší státní příspěvek, a to 2 760 Kč ročně. Pokud si za kalendářní rok vložíte na penzijko celkem 36 000 Kč, můžete si k tomu připočíst roční daňovou úlevu 3 600 Kč. Celkem tedy od státu můžete dostat až 6 360 Kč ročně.

Co byste měli vědět o státních příspěvcích?

Výše státního příspěvku závisí nejen na tom, kolik si sami měsíčně spoříte, ale i kolik jste si sjednali ve své smlouvě. V následující tabulce naleznete státní příspěvky pro nejčastěji spořené částky.

Váš měsíční příspěvek  Méně než
300 Kč
 300 Kč  400 Kč  500 Kč  600 Kč  700 Kč  800 Kč  900 Kč 1 000 Kč
a více 
Státní příspěvek  0 Kč 90 Kč 110 Kč 130 Kč 150 Kč 170 Kč 190 Kč 210 Kč 230 Kč

Jak dosáhnete maximálního odpočtu na daních?

Od daňového základu si můžete odečíst až 24 000 Kč a snížit tak výslednou daň až o 3 600 Kč ročně.

Jako odpočet ze základu daně uplatníte tu část vašich vlastních příspěvků, která v jednotlivých kalendářních měsících převýší částku 1 000 Kč. Nejvýhodnější pro vás tedy bude, pokud si sjednáte a budete platit měsíčně 3 000 Kč. Příspěvky zaplacené zaměstnavatelem nelze do daňového odpočtu zahrnout.

Nevyhovuje vám platit si 3 000 Kč měsíčně? Sjednejte si Program daňové optimalizace. Umožní částku potřebnou pro dosažení maximální možné daňové úlevy v prosinci jednorázově doplatit.

Kolik získáte od státu ke svému vlastnímu příspěvku?

Jak si zvýšíte měsíční příspěvek na penzijko?

Částku měsíčního příspěvku jednoduše změníte v Penzijního portálu. Stačí se jen přihlásit a zvolit možnost Můj požadavek.

Případně se na nás můžete obrátit e-mailem. Stáhněte si formulář navýšení měsíčního příspěvku (doc, 864 kB), vyplňte ho a zašlete prosím na adresu csobps@csob.cz. Potvrzení o provedení změny zašleme na vaši korespondenční adresu.

Požádejte svého zaměstnavatele
o příspěvek na penzijko

Zaměstnavatelé průměrně na penzijko přispívají 795 Kč měsíčně. Zeptejte se svého zaměstnavatele, zda tento oblíbený benefit svým zaměstnancům nabízí.

Změnu příspěvku zaměstnavatele nám jednoduše oznámíte v Penzijním portálu. V menu zvolte záložku Moje žádosti a klikněte na možnost Oznámení, změna nebo zrušení příspěvku zaměstnavatele.

Potřebujete pro svého zaměstnavatele potvrzení,
že máte smlouvu o penzijním připojištění?

Kontaktujte prosím naši informační linku na telefonním čísle 495 800 600. Nebo nám napište na e-mailovou adresu csobps@csob.cz.

Jak se platí příspěvky zaměstnavatele?

Podrobný návod, jak platit příspěvky zaměstnavatele a příspěvky formou srážky ze mzdy na penzijní připojištění (Transformovaný fond Stabilita) naleznete v Pokynech pro platbu příspěvků zaměstnavatelem (PDF, 488 kB).

Jak si platit penzijko

Číslo účtu: 213 031 003 / 2700
Variabilní symbol: Číslo vaší smlouvy
Specifický symbol: Vaše rodné číslo
Konstantní symbol: 3558

 

Pokud vám nevyhovuje platit své příspěvky převodem z účtu (příkazem k úhradě), můžete po dohodě se svým zaměstnavatelem zvolit srážku ze mzdy. Příspěvky lze také platit prostřednictvím SIPO, poštovní poukázky nebo úhradou hotovosti na přepážkách depozitáře fondu, tj. UniCreditBank.

Jak vybrat
peníze z penzijka

Konkrétní podmínky výplaty vašich úspor se mohou lišit podle penzijního plánu, který je součástí vaší smlouvy.

Litujeme, nepodařilo se nám najít žádné příspěvky. Zkuste jiné vyhledávání.