Překročili jsme hranici 50 miliard korun ve správě

Majetek spravovaný ČSOB Penzijní společností přesáhl ke konci února 2018 hranici 50 miliard korun. Největší podíl je i díky historickému vývoji uložen v Transformovaném fondu. Z dlouhodobého hlediska se zhodnocují všechny čtyři účastnické fondy, které ČSOB Penzijní společnost nabízí. Nejlépe si vede ČSOB dynamický účastnický fond se zhodnocením od svého vzniku 24,4 %. Vylepšené uživatelsky přívětivější prostředí Penzijního portálu nebo možnost online sjednání penzijka pro děti pak oceňuje stále více klientů, kterých je aktuálně přes 630 tisíc.

„V ČSOB Penzijní společnosti se snažíme našim klientům neustále zpříjemňovat život. V loňském roce se dočkali nového designu Penzijního portálu, který je uživatelsky přívětivější. Letos se mohou těšit na další vylepšení. Od konce roku 2017 je nově možné sjednávat online či přes klientskou linku Doplňkové penzijní spoření také pro děti,“ říká Marie Zemanová, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti. Upozorňuje také na rostoucí oblibu Strategie životního cyklu, která spočívá v automatickém převodu finančních prostředků mezi jednotlivými účastnickými fondy v závislosti na věku klienta od dynamického typu po konzervativnější. Tuto strategii zvolilo již více než 15 % klientů penzijního spoření.

Penzijní spoření od ČSOB nabízí od roku 2013 čtyři účastnické fondy, mezi kterými mohou klienti volit. Jedním z nejvýnosnějších fondů na trhu je ČSOB dynamický fond. Ten od svého vzniku zhodnotil prostředky klientů o 24,44 %, zhodnocení za rok 2017 bylo ve výši 5,53 %. Daří se také ČSOB vyváženému fondu, který od svého vzniku zajistil zhodnocení ve výši 14,51 %, pro rok 2017 pak 2,63 %. Nejnověji byly zveřejněny výsledky Transformovaného fondu, který za rok 2017 dosáhl zhodnocení ve výši 0,63 %. Na pozitivním výsledku se podílela výkonnost státních dluhopisů držených obvykle až do splatnosti. Ve všech případech je třeba zdůraznit dlouhodobý charakter penzijního spoření, ve kterém je důležité zejména dlouhodobé zhodnocení a nikoliv jen krátkodobý pohled na výkonnost jediného roku. Z tohoto hlediska patří ČSOB Penzijní společnost ke špičce na trhu.

ČSOB účastnické fondy Zhodnocení od vzniku fondu k 31. 12. 2017 Celková výše kapitálu
ČSOB vyvážený účastnický fond 14,51 % 658 mil Kč
ČSOB dynamický účastnický fond 24,44 % 473 mil Kč