Pomáháme klientům čerpat maximální výhody penzijka

K 31. 10. 2017 jsme ukončili starší daňové programy Optimum a Optimax, protože zákon o daních z příjmů změnil způsob výpočtu čerpání daňových úlev pro penzijní spoření. V návaznosti na platnou legislativu jsme tak zajistili i maximální čerpání výhod penzijka.

Klienti se staršími daňovými programy byli od začátku listopadu 2017 převedeni na Program daňové optimalizace nebo jim byl nastaven pevný měsíční příspěvek, pokud se klient sám nerozhodl jinak.

Nyní mají všichni naši klienti možnost čerpat maximální výhody svého penzijního spoření a nepřichází tak zejména o možnost čerpat nejvyšší daňovou úsporu a plné státní příspěvky.

Připomeňme si, v čem je Program daňové optimalizace výhodnější.

  • Umožňuje čerpat maximální měsíční státní příspěvek 230 Kč díky nastavení měsíčního příspěvku účastníka od ledna do listopadu na 1 000 Kč. Starší program Optimum měl historicky nastaven měsíční příspěvek účastníka v tomto období na 500 Kč a bylo tedy možné získat měsíční státní příspěvek pouze ve výši 130 Kč.
  • Umožňuje uplatnit maximální daňovou úsporu 3 600 Kč za rok díky odečtení až 24 000 Kč ze základu daně. Starší daňové programy umožňovaly odečíst od základu daně pouze 12 000 Kč.

Detailní informace o ukončení starší daňových programů, o Programu daňové optimalizace a dalších oblastech penzijního spoření jsou k dispozici v Častých dotazech.

Pevně věříme, že nutnost provedení této změny naši klienti pochopí a možnost využití všech výhod naplno je potěší.