ČSOB přichází se zodpovědným penzijkem

ČSOB nabízí novinku ve svém doplňkovém penzijním spoření. Nově si klient z nabídky účastnických fondů, které tvoří penzijní spoření, může zvolit nový ČSOB dynamický zodpovědný účastnický fond. Ten investuje zejména do akcií, podílových fondů a dluhopisů s ohledem na životní prostředí a sociální odpovědnost. Je vhodný pro klienty s dlouhodobými investičními cíli, kteří očekávají vysoký výnos, ale nevadí jim vysoké riziko kolísání hodnoty investice. Novinku je navíc možné sjednat online.

Pro lepší život, pro trvalejší hodnoty

„Mám radost, že můžeme nabídnout z naší penzijní společnosti nový dynamický zodpovědný fond a přímo tak ovlivnit naše okolí i nás samotné k lepšímu. Fond investuje s ohledem na životní prostředí, sociální odpovědnost a firemní kulturu. Co zohledňují zodpovědné firmy? Například uhlíkovou stopu, pracovní podmínky anebo udržitelné zemědělství,“ říká k novince Marcela Suchánková, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti.

Principy zodpovědného investování sledují, jak firmy přistupují k ekologii a ochraně životního prostředí, změnám klimatu a využívání přírodních zdrojů. V rámci sociální odpovědnosti se sleduje dodržování lidských práv, boj s korupcí, vliv na nejbližší okolí firmy či podpora místních komunit. Firemní kultura neboli způsob řízení společnosti, je pak pohledem na férové a přiměřené odměňování, pracovní podmínky zaměstnanců, podporu zaměstnanců a další.

Nový dynamický zodpovědný fond se proto bude zaměřovat na firmy, které umí efektivně spojit svůj ekonomický růst s ochranou přírody, společenskou odpovědností a firemní kulturou. Díky nabídce nového zodpovědného fondu lze podpořit vývoj směrem k udržitelnějšímu světu tím, že se nebude investovat do činností, které mají závažný negativní dopad na životní prostředí nebo sociální oblast nebo se neslučují s principy férového řízení společností. Fond proto investuje například do akcií v portfoliu Microsoft, Visa, Walt Disney, Norsk Hydro a další.

ČSOB dynamický zodpovědný účastnický fond je tvořen až 100 procenty akciové složky. Jeho sjednání je možné v rámci nové smlouvy o doplňkovém penzijním spoření nebo změnou strategie. Pokud si klient sjedná do konce března nové penzijní spoření, získá navíc bonus 1000 korun na svou novou smlouvu. Více informací o akci naleznete zde – www.csob.cz/portal/lide/sporeni/doplnkove-penzijni-sporeni

Více o novém fondu na www.csob-penze.cz/zodpovedny-fond