ČSOB Doplňkové penzijní spoření v roce 2022: Úspěch zaznamenaly zejména konzervativní fondy

Loňský rok byl ve znamení vysoké inflace, která se dostala až na úroveň 15,8 procent z původních 6,6 procent na konci roku 2021. Vliv na vývoj zhodnocení jednotlivých účastnických fondů měl také přetrvávající rusko-ukrajinský konflikt. Přesto zejména konzervativní účastnické fondy přinesly zajímavé zhodnocení svým klientům.

„Těší nás, že i v tak dynamické a proměnlivé době, jakou prochází naše společnost, se daří v dlouhodobém pohledu zhodnocovat peníze našich klientů. Klíčové pro penzijní spoření je vnímat tento produkt jako dlouhodobý. Jeho hlavním cílem je zajistit zhodnocení naspořených peněz pro období důchodu.,“ říká k výsledkům Marcela Suchánková, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti. „I těm klientům, kteří nechtějí sledovat, jak se vyvíjí trh, máme co nabídnout, a to Strategii životního cyklu, díky které se neustále upravuje portfolio účastnických fondů, do kterých klient investuje v návaznosti na řadu faktorů, které specifikují klientovy potřeby a cíle,“ dodává Marcela Suchánková.

Přehled zhodnocení jednotlivých účastnických fondů ČSOB Penzijní společnosti:

Přehled zhodnocení jednotlivých účastnických fondů ČSOB Penzijní společnosti

ČSOB Penzijní společnost očekává, že v novém roce již nebude probíhat takový pokles na akciových trzích jako v loňském roce. Tím by se mohlo více dařit dynamickým fondům. U fondů, které investují do dluhopisů, jako je například ČSOB konzervativní fond se po poklesu cen dluhopisů počítá, že v roce 2023 dojde k postupné stabilizaci cen českých státních dluhopisů a portfolio účastnického fondu by tak z vyšších výnosů mělo v průběhu roku profitovat.

Hodnota majetku v účastnických fondech může stoupat i klesat, výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou výnosů budoucích. Před samotným rozhodnutím je nutné věnovat pozornost informacím o rizicích spojených se spořením v účastnictvím fondech, stejně jako dalším informacím, které jsou uvedeny vždy ve statutu daného fondu a sdělení klíčových informací k dispozici na www.csob-penze.cz.

Tento materiál není penzijním doporučením ve smyslu zákona o doplňkovém penzijním spoření.